Любарська селищна рада інформує

Дата: 15.04.2019 13:38

Декларування  доходів за 2018 рік

На разі в рамках діючого податкового законодавства триває кампанія декларування доходів за 2018 рік. Громадяни, котрі у 2018 році отримали доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних  осіб, зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2019 року річну податкову декларацію про майно та доходи. Декларації подаються до центру обслуговування платників Любарська державна податкова інспекція  Бердичівського управління ГУ ДФС у Житомирській області  (смт. Любар вул. Миру,2).

До доходів, які підлягають декларуванню належать: вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм;  кошти одержані за межами України (іноземні доходи); доходи  від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку; суми нецільової благодійної допомоги; доходи у вигляді виграшів, призів; доходи від продажу об’єктів майнових і немайнових прав, авторська винагорода; доходи отримані у вигляді вартості подарунків, доходи від продажу с/г продукції понад встановлений розмір отриманого доходу.

Задекларувати доходи мають змогу і фізичні особи, які претендують на податкову знижку. До податкової знижки дозволено включати витрати, фактично понесені платником податку протягом звітного року, зокрема:

частину суми процентів сплачених за користування іпотечним житловим кредитом; суму коштів, сплачених на користь закладів освіти, для компенсації вартості здобуття освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення; суму коштів, переданих у вигляді пожертвувань; суму витрат на сплату страхових внесків платника податку та членів його сім’ї першого ступеня споріднення; суму коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку.

Пунктом 49.3 ПКУ визначено, що декларація подається особисто платником податків або уповноваженою на це особою, поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (не пізніше ніж за 5 днів до завершення терміну).

При направленні декларації засобами електронного  зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Сподіваємось на Вашу державницькому позицію. Адже свідоме виконання конституційного обов’язку кожного громадянина – своєчасне декларування доходів та сплачених податків.