A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Любарська громада
Житомирська область, Любарський район

Це актуально

 

«16 днів проти насильства». Скажи насильству – НІ!

 

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Основними завданнями даної акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

 - проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Нажаль у нашому суспільстві мають місце різні форми насильства, але найжорстокіше із них – насильство над дітьми.

Насильство над дитиною — це дії, що приносять шкоду дитині з боку людей, на яких покладено догляд та опіку над ним. До нього відноситься фізичне та психологічне насильство, занедбаність й нехтування потребами дитини.

 

 

Фізичне, емоційне та психологічні види насильства батьків над дітьми у сукупності підсилює дію кожного з них, зумовлюючи виникнення в дитини певних ознак, що характеризують її переживання і поведінку. Нажаль, не всі батьки розуміють, що сімейне насильство негативно впливає на фізичний розвиток дитини, включаючи загальний стан здоров'я, координацію, силу, зір, слух дитини, її здатність набувати знання, необхідні для нормального життя. В таких дітей занижена самооцінка, вони вважають себе не вартими любові, виникають проблеми у співробітництві з іншими та вміння відрізняти добро від зла.

Відсутність між дітьми та батьками взаємозв'язку та постійна атмосфера напруженості між самими батьками - є прямим шляхом до того, що дитина прагне якомога менше перебувати вдома, втрачає емоційний контакт з батьками, виходить з-під соціального контролю дорослих. У таких дітей розвиваються соціально-психологічні якості потенційного правопорушника.. Підлітки, які стають жертвами фізичного та психологічного насильства в сім'ї — в школі поповнюють категорію «важких учнів».

 

Куди звернутися дитині, яка зазнала насильства в сім'ї?

Дитина, яка постраждала від насильства в родині, може звернутися до:

 • управлінь та відділів у справах сім'ї, молоді та спорту обласних та районних державних адміністрацій;
 •  кримінальної міліції у справах дітей;
 • служби у справах дітей;
 • центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;
 • центрів соціально-психологічної допомоги;
 • центрів медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім'ї;
 • неурядових організацій, які працюють у сфері запобігання насильству в сім'ї.

 


 


 

Увага!!!

З метою виявлення талановитих, творчих родин Житомирщини, які виховують дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, сприяння реалізації їх творчих задумів 21 листопада 2018 року у приміщенні Житомирської обласної філармонії відбудеться обласний фестиваль родин «Єдина родина – єдина країна».

За додатковою інформацією для участі у даному фестивалі звертатися до Служби у справах дітей Любарської селищної ради, яка знаходиться за адресою: смт. Любар, вул. Незалежності, буд. 39, каб. 74, е-mall: dity_lubar@ukr.net , тел. .(04147) 2-30-03.

 

ПОЛОЖЕННЯ

про обласний фестиваль родин «Єдина родина – єдина країна»

 

            І. Загальні положення

  1. Це Положення визначає порядок організації та проведення обласного фестивалю родин «Єдина родина – єдина країна» (далі  – Фестиваль) у рамках святкування Дня спільних дій в інтересах дітей, засновником якого є служба у справах дітей облдержадміністрації.
  2. До участі у Фестивалі запрошуються творчі родини, які взяли на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу).
  3. Керівництво підготовкою, проведенням та організаційно-методичне забезпечення Фестивалю здійснює служба у справах дітей облдержадміністрації.
  4. Для організації та проведення Фестивалю створюється організаційний комітет, склад якого затверджується наказом служби у справах дітей облдержадміністрації.
  5. Організаційний комітет Фестивалю складається з представників служби у справах дітей облдержадміністрації і фахівців у галузі культури і мистецтва та забезпечує якісну підготовку та реалізацію програми Фестивалю:

визначає терміни та організаційні умови проведення Фестивалю;

здійснює підбір та формування складу учасників Фестивалю;

розробляє програму Фестивалю;

координує оперативну роботу з підготовки, організації та проведення Фестивалю.

ІІ. Мета, завдання, місце та терміни проведення Фестивалю

  1. Фестиваль проводиться з метою виявлення талановитих, творчих родин Житомирщини, згуртування різних поколінь навколо ідеї їх єднання на засадах високої духовності української нації.
  2. Основними завданнями Фестивалю є:

підтримка та розвиток декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва, сприяння реалізації творчих задумів обдарованих родин;

розвиток самодіяльної творчості, відродження народних традицій української родини, поглиблення і розвиток пізнавальних інтересів дітей, залучення їх до активної участі у мистецькому житті краю;

обмін творчим досвідом, розвиток і укріплення творчих звʼязків.

  1. Дата та місце проведення Фестивалю визначаються наказом служби у справах дітей облдержадміністрації.

 

ІІІ. Умови та порядок проведення Фестивалю

1. У Фестивалі беруть участь творчі родини, які взяли на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу).

 1. Фестиваль проводиться у наступних номінаціях:

«Родинний марафон талантів – «Хвилина слави»

Кожна сім’я представляє концертні номери, опираючись на засоби театралізації, хореографії, пісенну та фольклорну творчість тощо. Учасники Фестивалю виконують по одному концертному номеру. Номери виконуються наживо або під фонограму (-1). Тривалість виступу 3-5 хв.

«Світ родинних захоплень»

Родини представляють вироби виготовлені власноруч різними техніками.

Передбачається майстер-клас з виготовлення виробів членами родини (всі матеріали та інструменти необхідно мати з собою).

«Родинна смакота»

Родини представляють кулінарні вироби виготовлені власноруч.

 1. Кількість виступів від родини не повинна перевищувати кількості номінацій.
 2. Кожен учасник Фестивалю повинен мати необхідний музичний супровід виступу та сценічний одяг.
 3. До місця проведення Фестивалю учасники прибувають організовано у супроводі керівника делегації – представника служби у справах дітей райдержадміністрації, міськвиконкому, обʼєднаної територіальної громади.
 4. Для участі у Фестивалі служби у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад, обʼєднаних територіальних громад не пізніше терміну, визначеного наказом, подають до служби у справах дітей облдержадміністрації заявку на участь у Фестивалі (додаток 1). До заявок додається рішення (розпорядження) про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до родини.
 5.  Під час проведення Фестивалю обробка персональних даних учасників здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних».
 6. За відсутності заявок, неправильного їх оформлення або порушення термінів подання учасники до участі у фестивалі не допускаються.
 7. Учасники Фестивалю повинні дотримуватись вимог цього Положення, програми Фестивалю.

 

 IV. Відзначення учасників та фінансування Фестивалю.

1. Всі родини, учасники фестивалю відзначаються дипломами та подарунками.

2. Фінансування Фестивалю здійснюється службою у справах дітей облдержадміністрації відповідно до затвердженого кошторису витрат та за рахунок інших джерел не заборонених чинним законодавством.

3. Фінансування витрат на проїзд, харчування в дорозі, відрядження супроводжуючих осіб, оформлення та транспортування конкурсних робіт здійснюється за рахунок сторони, що відряджає.

 

 

 

Начальник відділу з питань

соціального захисту, опіки

та піклування дітей служби

у справах дітей облдержадміністрації                                                              Л. М. Пастушенко

Додаток за посиланням...https://rada.info/upload/users_files/04345664/1bd1cebbeddc9665e70a8a3a20116a22.docx

 

 

 

             

У СЕРПНІ СТАРТУВАВ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОФІЛАКТИЧНИЙ РЕЙД «УРОК»

Відповідно до ст. 53 Конституції України та Закону України «Про загальну середню освіту», наказу служби у справах дітей Житомирської обласної державної адміністрації від 22.08.2018 року

№ 48-ОД «Про організацію та проведення в 2018 році Всеукраїнського заходу «Урок» з метою виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок учбового періоду, усунення причин та умов даного явища, соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності, безпритульності та негативним проявам у дитячому середовищі в серпні - жовтні 2018 року службою у справах дітей селищної ради із залученням працівників  відділу освіти, молоді та спорту проведений рейд «Урок» у частині виявлення дітей, які не приступили до занять у школі.

На території Любарської селищної ради налічується 1988 учнів. Станом на 17.09.2018 р.всі діти приступили до навчання.

В ході проведення рейду спеціалісти служби у справах дітей  здійснили  обстеження умов проживання дітей у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах. З батьками дітей проведено профілактичну роботу з метою недопущення бездоглядності та безпритульності серед дітей. Протягом вересня 2018 року службою у справах дітей  з метою підтримки дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах було виділено та придбано шкільні канцелярські товари, які  вручено у вигляді подарунків до 1 вересня 50 дітям з категорійних сімей.

                                                     

                                                  

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь